Hoş Geldiniz...

doğru adrestesİNİZ.

Hızla gelişen dünyada gelecek,  şimdi ve burada oluşmakta...

 Seni de aramızda görmek için can atıyoruz..

HAYAT KARAR VE EYLEMDİR!

En iyilerden olmak için daha zeki ya da daha akıllı olmana gerek yok! 

1) Dersi derste öğrenmek için iyi dinlemen ve anlamadığın yeri mutlaka sorman...
2) Disiplinli olman ve bunu sağlamak  için en az bir spor dalıyla hobi olarakta olsa muhakkak ilgilenmen...
 
Ne demişti ATA'mız; 
SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR.

3) İradene ve kendine inanman...
4) Ezberlemeye değil anlayarak öğrenmeye çalışman..
5) Ders tekrarlarını mutlaka yapman...

Yapman gerekenlerden öne çıkanlar işte bunlar; kararını ver ve eyleme geç, daha zeki ya da akıllı olman değil oyunu kuralına göre oynaman gerekiyor Z kuşağı olarak tam da senin istediğin gibi...


bugÜn verECEĞİN KARARLAR YARININI BELİRLİYOR OLACAK.

Zaman sadece ileriye akar, onu asla geri çeviremeyeceğiz...

Bugün verdiğimiz kararlar yarınımızı belirliyor olacak! 

Foto Galeri

Bu kısma fotoğrafınız için bir açıklama, fotoğrafın hikayesini ya da fotoğraf hakkındaki duygularınızı yazabilirsin. Tıpkı sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız gibi.
Bu kısma fotoğrafınız için bir açıklama, fotoğrafın hikayesini ya da fotoğraf hakkındaki duygularınızı yazabilirsin. Tıpkı sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız gibi.
Bu kısma fotoğrafınız için bir açıklama, fotoğrafın hikayesini ya da fotoğraf hakkındaki duygularınızı yazabilirsin. Tıpkı sosyal medya hesaplarınızda yaptığınız gibi.

ALFA KURS MERSİN

Havalı sloganlar yerine  sıcak ve samimi bir ortam sunuyoruz.
Doğru bilgiyi doğru zamanda öğrenmen ve geleceğini inşaa etmende senin için buradayız.


Bilgimizi ve tecrübemizi yeni nesillere aktarmak için biz hep buradayız...s

Çalışma Sistemimiz Nasıl Olmalı?

 • Tekrarın Faydaları

  • 1 yıl önce

  Dersleri tekrar etmek önemlidir. Tekrar edilmediği zamanlar %80 civarında unutma gerçekleşir. Unutmayın ki insan beyni bilgiyi sonsuza kadar tutamaz. Bu yüzden tekrar etmek önemlidir. Bilginin kalıcılığını sağlar.

  Tekrar yaparken not tutmak veya eskiden tutulmuş notları hızlıca gözden geçirmek önemlidir. Böylece bilgiler daha sağlam bir şekilde diğer bilgilerle ilişkilendirilir. Bilgileri diğer konulardaki ilişkili bilgilerin yanlarına not almak da görsel olarak ilişkilendirmeyi kuvvetlendirir.
  Beynin uykuda bilgileri yerleştirdiğini düşünürsek yatmadan önce yapılan ufak tekrarlar daha akılda kalıcı olacaktır. Hatta yatmadan önce okunan kitap hayal gücünü daha çok kuvvetlendirecektir.

  Sayısal derslere çalışırken formülleri tekrar tekrar yazmak formülün kalıcılığını artırdığı gibi sözle dersleri de kendimizin duyabileceği şekilde sesli olarak okumak daha kalıcı olur.

 • Çalışma Programları Nasıl Hazırlanmalı?

  • 1 yıl önce

  Bu konuda yazılmış birçok kaynak var. Tüm bunları ders programı hazırlamak için öğrencinin incelemesi mümkün değildir. Bunun için burada kısaca püf noktalara değineceğim. Ayrıca yazının sonunda dökümanlar bölümüne eklediğim önek ders çalışma programlarını inceleyebilirsiniz.
  Değerli öğrenci arkadaşım! Eğer ilk defa bir program hazırlıyorsan öncelikle şunu bilmelisin ki programın kalıplaşmış bir şekli, formatı yoktur. Başarıya direkt götürecek sihirli bir ders programı da yoktur. Programın asıl başarısı sizin gösterdiğiniz sabı ve azimde saklı olduğunu unutmayınız. Yazının sonunda verdiğim önek ders çalışma programından da anlaşılacağı üzere programı istediğiniz şekil ve formatta hazırlayabilirsiniz.

  Öncelikle kendinizi tanıyın.

  Öncelikle kendinizi tanıyın. Hangi saatte enerjiksiniz, hangi saatte ders çalışma sizin için verimli oluyor, kaçta uyukunuz geliyor, yemek saatleriniz nedir?, hangi dersi kolay yada zor anlıyorsunu, arkadaşlarınıza nekadar zaman tanımalısını, seyrettiğiniz filmler, ailenizle geçireceğiniz vakitlerin hepsini düşünün ve bir kağıda yazın. Bunu haftalık olarak yapın. Hangi gün kime ve neye ders dışında zaman harcadığınızı bilin.
  Ders çalışma programınızı haftalık olarak düzenleyin. Haftanın her günü ne yapacağınızı yazın.

  Ders çalışma programında o gün içinde okulda gördüğünüz derslere takrar saatleri ayırın. Bir sonraki günün derslerinide gözden geçirecek şekilde planlayın. Öneğin salı günü okuldan çıktınız. İlk sıralara o günkü derslerin tekrarını koymanızda fayda görüyorum. Sonraki aşamada Çarşamba göreceğiniz dersleri alın. Böylelikle aynı derse iki gün içinde (Okulda öğretmenin de anlattığını hesaba katarsak) üç defa tekrar yapmış oluyorsunuz.

Haydi Sor

Aklında ne varsa sor, bize ulaşman işte bu kadar kolay.

Formunuz iletilmiştir. Teşekkür ederiz.
Submit

alfakursmersin.com

Aydınlıkevler Mah. 2005 Sok. Anıl Apt. NO:8/1

HARİTADA AÇ